Telefon: +420 724 121 844 | Email: oms.chrudim@tiscali.cz | Adresa: Opletalova 690, Chrudim, 537 01 | ČÚ: 1141001319/0800 | IČ: 67777198 | Datová schránka: 

Ze života MS

PROJEKTOVÝ DEN V MŠ - MYSLIVECKÝ SPOLEK KROUNA - OTRADOV

MŠ Krouna - V úterý dopoledne k nám do školky zavítali myslivci, aby nás seznámili s tím, co vše jejich práce obnáší a pověděli nám zajímavosti o životě v lese a o lesní zvěři. Děti měly možnost dozvědět se, jak se myslivci o zvířátka v lese starají a proč jsou pro ně důležití.

V úterý dopoledne k nám do školky zavítali myslivci, aby nás seznámili s tím, co vše jejich práce obnáší a pověděli nám zajímavosti o životě v lese a o lesní zvěři. Děti měly možnost dozvědět se, jak se myslivci o zvířátka v lese starají, proč jsou pro ně důležití i jakým způsobem zvířata loví. Děti si směly osahat paroží, vyslechly si zajímavý výklad spolu se spoustou obrázků lesních zvířat, zaposlouchaly se do zvuku vábniček. Detailně byl popsán růst parůžků u srnců, jelenů i daňků, jejich shazování a samozřejmě bylo zmíněno, jakou roli má při práci myslivců lovecký pes a k jaké práci jsou tihle pejsci potřební. Výklad doplňovaly obrázky, ale také výrazy, kterými se mezi sebou myslivci dorozumívají.

Myslivci v MŠ Krouna

Myslivci nám také připomněli, jak je důležité v lese nedělat velký hluk, protože my lidé jsme tam jen na návštěvě, a neměli bychom zvěř plašit. Největší radost však děti měly z čtyřnohého kamaráda, hrubosrstého jezevčíka, který se s nimi přišel na závěr besedy seznámit a s neskrývaným potěšením se nechal drbat a hladit.

Na závěr děti předaly jako poděkování myslivcům dárky, velikonoční zajíčky, které samy vyrobily.

Moc děkujeme za návštěvu, zážitky i dárky, které jste dětem přinesli!

Více fotografií naleznete zde, nebo kliknutím myši na fotografii.

Mgr. Kavková Irena, MŠ Krouna